Pomáháme měnit představy ve skutečnost
Atelier ARTON PRO

Kancelář úřadu vlády ČR

Cílem rekonstrukce traktu premiérské kanceláře úřadu vlády České republiky bylo kultivovat vnitřní prostory sloužící premiérovi vlády a vytvořit adekvátní pracovní a reprezentativní prostředí. Stávající vybavení i koncepce pochází z valné části ještě ze socialistických dob, a všechny úpravy, které se zde za posledních patnáct let realizovaly, udržovaly pouze funkční standard.

Hlavním prostorem je kancelář premiéra. Návrh vychází ze striktního rozčlenění 70m2 velké místnosti podle funkcí – pracovna, jednací stůl a konferenční místo. Design místnosti je neutrální, nábytek v kombinaci dřeva a kovu. Hlavní důraz je kladen na kombinaci různých forem osvětlení a především na monumentální, ale přitom neokázalé výtvarné řešení.

Zázemí premiéra má dvě části: odpočivný prostor s lůžkem a fotelem, a soukromou pracovnu k přijímání výhradních nebo blízkých návštěv. Ta je koncipována jako obývací prostor s fotelovým sezením, ale zároveň i jídelním stolem až pro 6 osob. Premiér zde může pořádat pracovní večeře, stejně jako je možné jej využít pro uzavřená oficiální jednání.